Na terenie Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbył się zacięty pojedynek najlepszych specjalistów weterynarii. Drużyna reprezentująca Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu okazała się bezkonkurencyjna podczas drugiej edycji Ogólnopolskich Zawodów z Medycyny Ratunkowej Psów i Kotów, które zostały zorganizowane przez olsztyński uniwersytet. Do rywalizacji przystąpiło 12 elitarnych czteroosobowych ekip, które przyjechały z miast takich jak Olsztyn, Warszawa, Wrocław, Lublin, Toruń czy Poznań.
Kolejne zawody, będące kontynuacją ubiegłorocznego sukcesu (nagroda ProJuvenes od Parlamentu Studentów RP), stanowiły dla organizatorów oraz uczestników jeszcze większe wyzwanie. Druga edycja ogólnopolska (a trzecia w sumie) wzbudziła ogromne zainteresowanie – aż 46 zespołów z różnych zakątków Polski wzięło udział w eliminacjach. Tylko 12 najlepszych drużyn zakwalifikowało się do decydującej fazy zawodów, która miała miejsce 23 lutego na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UWM.
Według pomysłodawczyni wydarzenia, lek wet. Igi Wereszki, uczestnicy zawodów nie tylko poradzili sobie z podwyższonym poziomem trudności, ale także pokazali rewelacyjne umiejętności. Zwróciła również uwagę na doskonałe przygotowanie drużyn i wyraziła pełen podziw oraz nadzieję dla przyszłości weterynarii.
Triumfatorami II Ogólnopolskich Zawodów z Medycyny Ratunkowej Psów i Kotów okazała się drużyna z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, w której skład wchodziły: Kaja Napiórkowska, Aleksandra Żelazo, Aleksandra Łapińska i Julia Rafalska. Pomimo jednoznacznego zwycięstwa, rywalizacja była niezwykle wyrównana.
Jest to szczególnie istotne, ponieważ tego typu zawody są niezwykle wymagające. Jak zauważyła przewodnicząca jury, dr Justyna Radwińska, studenci muszą posiadać gruntowną wiedzę z zakresu chorób wewnętrznych, chirurgii oraz rozrodu. Dodała również, że wystarczy spojrzeć na niewielkie różnice punktowe i wysoki poziom prezentowany przez uczestników, aby zdać sobie sprawę z ich doskonałego przygotowania.