Zbliża się okres, kiedy kobiety, które często zapominają o swojej własnej opiece zdrowotnej z powodu zbyt napiętego harmonogramu, mają szansę to zmienić. Mammobusy, mobilne jednostki mammograficzne, wkrótce zawitają do wielu miast takich jak Susz, Ostróda, Lubawa czy Kolno – podążając za misją propagowania profilaktyki raka piersi wśród kobiet w wieku od 45 do 74 lat. To jest szczególnie istotne, biorąc pod uwagę fakt, że rak piersi jest na czele listy najczęściej występujących nowotworów u kobiet.
Rak piersi stanowi obecnie niemal 25% wszystkich przypadków nowotworów złośliwych diagnozowanych u Polek. Badania naukowe potwierdzają skuteczność regularnych badań mammograficznych w wykrywaniu tego choroby we wczesnym stadium, co znacznie podnosi szanse na całkowite wyleczenie. Dlatego Narodowy Fundusz Zdrowia udostępnia bezpłatne badania mammograficzne co dwa lata dla wszystkich kobiet pomiędzy 45 a 74 rokiem życia. Te ważne badania można wykonać m.in. w mobilnych jednostkach mammobusów.
Prezes Geneva Trust sp. z o.o., Andrzej Stencel, podkreśla znaczenie mammografii, jako skutecznej metody wykrywania nieprawidłowości w piersiach. Zachęca do korzystania z oferty mammobusów, które są wyposażone w najnowsze i najbardziej precyzyjne urządzenia medyczne dostępne na rynku. Ponadto, gwarantuje, że badania wykonują doświadczeni specjaliści, którzy co roku przeprowadzają ponad 210 tysięcy tego typu badań.